رایگان برای شما - آشنايي با نحوه راه‌اندازي كسب و كارهاي الكترونيك
 
منوی اصلی
موضوعات
لينكستان
پربازديدترين مطلب
تجارت الكترونيك ارمغان فناوري عصرحاضر است، كه همچون دروازه اي بي انتها، بشرامروزي را با خود همراه كرده و درجايگاه يك منبع اطلاعاتي عظيم، سكوي پرتابي براي كاربران شده است. امروزه در عصر ارتباطات، به واسطه حضور قدرتمند و فراگير سايتهاي اينترنتي، ميليونها معامله تجاري از طريق اين جادوي عصر نوين اجرا مي‌شود.


همزمان با افزايش شمار كاربران، كيفيت و محتواي سايت ها نيز افزايش يافته است و اكنون اين سايتها، چنان شبكه اي عظيمي را در سراسر جهان تشكيل داده اند كه قادر به ارائه انواع خدمات هستند. براساس نتايج آمار در امريكا، حجم معاملات اينترنتي از 2.6 ميليارد دلار در سال 2005 به 4 ميليارد دلار درسال 2010 افزايش يافته است. براي آشنايي بيشتر با سيرتحولات معاملات تجاري و نقش تجارت الكترونيك در جهان امروز با ما دراين مقاله همراه شويد.

انتخاب شغل

انتخاب شغل حساس ترين مرحله زندگي هرفرد است. جايگاهي كه با شناخت علاقه، استعداد، مهارت و دانش شكل مي‌گيرد و فرد در آغاز مرحله اي جديد آينده تجاري خويش را بنا مي‌كند. اما اساسي ترين نكته قابل تامل در اين روند، علاقه شما است. بايد شيفته شغل خود باشيد و با تمام وجود آنرا بپذيريد. درغير اين صورت هيچ پيشرفتي در كار حاصل نمي‌شود. اغلب كارآفرينان عاشق حرفه خويشند و به دليل همين علاقه خلاقيت و ابتكار نيز پديد مي‌آيد. درباره ميزان درآمد، ساعات كاري و هزينه هاي جانبي تحقيق كنيد. شغل ايده آل، شغلي است كه از هر لحاظ شما را تامين كند و همسو با خواسته هاي شما باشد. احساس مسئوليت، مهمترين عاملي است كه هرمدير و كارفرما نسبت به آن واكنش نشان مي‌دهد. بنابراين مسئوليت پذير باشيد و وظايف خود را به طور كامل انجام دهيد.

محيط كار

پس از انتخاب شغل، اصلي ترين دغدغه هر كارمند محيط كار يا در واقع همان خانه دوم وي است. شما مجبوريد بيشترين ساعات عمر خود را در محيط كار و با افرادي بگذرانيد كه هريك داراي اخلاق و روحيه خاصي هستند. بنابراين بايد شرايطي كاملا مسالمت آميز ايجاد كنيد كه به دور از هرگونه تنش و حساسيت باشد. عامل مهم ديگر درهمين رابطه، مسافت و زماني است كه براي رفت و آمد به محل كارتان سپري مي‌كنيد. تا حد امكان سعي كنيد تا اين فاصله كوتاه تر و كمتر باشد. براساس تحقيقات انجام شده، ميزان مسافت محل زندگي تا محل كار و علاقه شخص به آن حرفه رابطه اي مكمل ايجاد مي‌كند. اگر واقعا عاشق حرفه و محيط كار خود هستيد، فاصله زياد، مانعي جدي براي شما به حساب نمي‌آيد، مي‌توانيد برحسب نياز خودتان آنرا كمتر كنيد. اما اگر هم فاصله زياد باشد و هم علاقه به محيط كار كمتر، انرژي فوق العاده زيادي از دست مي‌دهيد و مجبوريد كه شغلتان را تغيير دهيد.

تجارت آنلاين

امروزه با حجم بالاي داده ها و اطلاعات گسترده سايتهاي مختلف، نياز به پردازنده و جستجوگري سريع و مطمئن كاربران را در رسيدن به خواسته هايشان كمك مي‌كند، شركت ها و كشورهاي صاحب نام نيز با آگاهي از اين موضوع فناوريهاي خويش را توسعه داده اند. سال 2005 ، 75/5 ميليارد دلار صرف هزينه تبليغات براي بهترين موتورهاي جستجو در كانادا و آمريكا شد. اين رقم در امريكا در سال 2010 به 11 ميليارد دلار افزايش يافت. افزايش كاربران و متقاضيان اينترنتي به حدي رسيد كه شركتهاي صاحب نام را به رقابتي همه جانبه فراخواند، هركدام از آنها براي جذب مخاطباني بيشتر، مجبور به ارائه خدماتي متفاوت تر و تخصصي تر شدند. تبليغات گسترده و محصول مناسب، رمز ماندگاري هرشركتي است. شركتهاي بزرگ تجاري با پيوستن به شبكه اينترنت، علاوه بر فروش به روش سنتي، با راه اندازي سايتهاي فروش آنلاين گامي فراتر در توزيع محصولات خود نهاده و بهره وري را افزايش مي‌دهند. تبليغ در شبكه هاي ماهواره اي، سايتهاي اينترنتي ونمايندگيهاي فروش مستقيم، ديگر جايي براي رقابت شركتهاي ديگر باقي نگذاشت و ابرشركتهايي نظير”گوگل” و “ياهو” پديد آمدند، كه علاوه بر تبليغات موفق و بازاريابي مناسب، بخش عظيمي از سودشان را با ارائه نرم افزارها و سخت افزارها به دست آوردند.

اينترنت فضايي براي كسب درآمد

پيدايش مشاغل اينترنتي، فضايي مطلوب براي افراد به وجود آورد كه با هرنوع دانش و مهارتي به جمع كاربران بپيوندند و يا حتي درگامي فراتر، در جايگاه يك كارآفرين و بازارياب ظاهرشوند. گروهي از افراد با تبديل وبلاگ به سايت و ارائه خدمات و تبليغات، تجارت خويش را آغاز كردند و گروهي ديگر با برگزاري كلاسهاي آموزشي آنلاين، به طريقي ديگر وارد اين عرصه شدند. اما اينترنت نه تنها به تجارت و مبادلات سرعت بخشيد، بلكه هزينه هاي جانبي را نيز كمتر كرد. موجب افزايش فروش، ارتقاي كيفيت كالاها و تبليغات و رقابت شركتها شد. شايد بتوان گفت يكي از مهمترين نقش هاي تجارت الكترونيك، حذف واسطه ها و افزايش بي دليل محصولات است. در فضايي رقابتي كه كوچكترين تحرك بازتابي گسترده ايجاد مي‌كند و باعث سقوط و صعود شركتي از گردونه معاملات تجاري مي‌شود، چگونه مي‌توان نسبت به كيفيت كالا، هزينه و رقابت بي تفاوت بود؟

نقش زنان در تجارت الكترونيك

بسياري از زنان كارآفرين امروزه با استفاده از دانش و مهارت خود در سايتهاي اينترنتي اقدام به كارآفريني مي‌كنند و متقاضيان بي شماري از سراسر جهان دارند. افزايش و پيوستن 8 ميليوني زنان كارآفرين و تلفيق كار و تحصيل، از آنان كاربراني حرفه اي ساخته است كه همگام با مردان سكوهاي ترقي را پشت سرمي‌گذارند. توانايي طراحي و تبليغات درفضاي مجازي و بازارهاي تجاري، اشتغال زايي و كارآفريني در زمينه هاي مختلف، نشان دهنده نقش پررنگ و با اهميت آنان در اين حرفه است. درصد قابل توجه اي از معاملات تجاري سايتهاي الكترونيكي، صرف هزينه خريد صنايع دستي و هنرهاي تجسمي مي‌شود. آنها با راه اندازي كارگاه هاي آموزشي و تبليغ در سايتهاي اينترنتي، حتي گامي فراتر نهاده و به صادرات كالاهاي خود اقدام كرده اند. راه اندازي چنين كارگاه هايي علاوه بر اشتغال زايي، موجب افزايش مهارتها و استعدادهاي آنان نيز مي‌شود و درعرصه بين الملل نيز قابليت هاي آنها را به نمايش مي‌گذارد. 

يك توصيه

اگر متخصص، تحصيلكرده و يا فردي خلاق هستيد، اكنون زمان آن فرا رسيده كه تجارت خودتان را آغاز كرده و با عرضه مهارت، تخصص و دانش خود، اهداف، روياها و ايده آل هايتان را عملي كنيد. از سايتها، در جايگاه كانوني براي تبليغ مهارت هاي خويش استفاده كنيد. مي‌توانيد در جايگاه يك مشاور باتجربه ديگران را هدايت كنيد، كارفرماي خويش باشيد و به استقلال مالي برسيد. براي شروع به سرمايه ميليوني، تيم مشاوران و گروه كارمندان احتياجي نداريد. كافي است كه توانايي خويش را بدانيد و به درستي از آن بهره گيريد. حتما لازم نيست كه يك دفتر كار و يا شركت راه اندازي كنيد، مي‌توانيد از يك وبلاگ، كار مشاوره خود را آغاز كنيد و پس از مدتي سايت خودتان را راه اندازي نماييد. نوشتن مقاله، يادداشت، پرسش و پاسخ و جلسه هاي بحث و گفت وگو از الزامات اين كار است. درواقع با اين كار علاوه بر تبليغ ، رابطه اي نزديك و دوستانه با مخاطبانتان در سراسر دنيا برقرار مي‌كنيد. براي اينكار بايد اعتماد به نفس داشته باشيد و با مطالعه، هر روز سطح دانش و آگاهي خود را بالا ببريد. درنهايت با برگزاري كلاسهاي آنلاين، شهرت و محبوبيت خويش را افزايش دهيد و كارگاهي مجازي پديد آوريد. 

حرف آخر

سکوهای موفقیت تجاری، در گرو تفکری اقتصادی و اطلاعاتی جامع از روند معاملات تجاری در بورس های مختلف، زمان خطرپذيري و انتقال سرمایه ها از بخشی به بخش دیگر است. بدون دیدگاهی همه جانبه و اصولی، اهداف به واقعیت مبدل نمی شوند. انگیزه و پشتکار نیز درجای خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراين رمز ماندگاري و پيشرفت، تلاش، تداوم و تفكري متفاوت است كه در سايه دانش، مهارت و تجربه به موفقيت تبديل مي‌شود. از فرصتها در جهت رسيدن به معيارها و ايده آل هاي خود استفاده كنيد. اعتماد به نفس و انگيزه، انرژي بي پاياني است كه اگر درمسير درست برنامه ريزي، هدايت و نظارت شود، قطعا شما را به مقصود مي‌رساند.

محدودیت های ایران

با این تفاوت که تجارت الکترونیکی ، در ایران نمی تواند زیاد هم موفق باشد چون
1-تحریم اقتصادی بخاطر عدم توانایی سرویس دهی به دیگر کشورها (تجارت الکترونیکی موفق ایت چون با چند میلیارد جمعیت و مشتری طرف می گردد در ایران چند میلیون مشتری کافی نیست یعنی احتمال موفقیت با این تعداد مشتری بسیار کم است)
2-قوانین کشورهای دیگر معلوم و کمی ازادانه هست، در ایران نا معلوم و سلیقه ای و محدودیت بسیار است
3-اینترنت در ایران همه گیر نیست و قیمت ان با مقایسه به درامد افراد مناسب نیست و گران است
4-سیاست های اینترنتی نامعلوم موجود خود عامل بازدارنده است نه کمک به تجارت الکترونیک مانند فیلتر بخاطر کوچکترین مسائل ، یا اجازه فعالیت به سایتهای هرز تبلیغاتی شما در گوگل وقتی دنبال چیزی هستید فقط سایتهای بی ربطی رو مشاهده می کنید، که نیازی به نام بردن انها نیست ، که به ان من سایتهای هرزه می گویم برای کنترل این سایتها چه انجام شده؟
5-عدم نظارت به سرویس دهنده های اینترنتی از نظر کیفیت و سرعت و در نهایت کم شدن کاربران اینترنتی و بسته شدن دست طراح سایت از نظر سرعت ، وقتی از سرویس 256 استفاده می کنی سرعت دانلود بیشتر از 148 نباشد یا سرعت فراخوانی سایتها بیشتر از 50 تجاوز نکند چه تجارتی؟


پست هاي مشابه:
7 ماده غذایی برای داشتن موهایی زیبا و سالم
درمان طاسی
چگونه برای زندگی بهتر افکار مثبت داشته باشیم؟
۵ توصیه برای مقابله با بوی بد دهان
با 5 روش،هوشمندانه کار کنید،نه زیاد!
بالا بردن قدرت آنتن wifi با یک قوطی نوشابه!
بگذارید دیگران محصولات شما را بفروشند!
سکته مغزی و درمان آن در همان لحظه
با سیاهی و پف زیر چشم چه کنیم؟؟؟!!
درمان طبیعی برای رشد مو
روشهای معجزه آسا برای افزایش وزن
۵ دلیل برای خوردن روزانه ۱ سیب
یک روش معجزه آسا و سریع برای سفید کردن دندان ها
مهارت‌هایی که منجر به یافتن شغل خواهد شد
آسان‌ترین راه‌های گناه نکردن

نویسنده: مديريت تاریخ: يكشنبه 12 شهريور 1391 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 12387 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 2139
دیروز : 5659
ماه : 140040
ماه قبل : 126429
سال : 723213
سال قبل : 1826402
کل : 19613193
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 11

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - آشنايي با نحوه راه‌اندازي كسب و كارهاي الكترونيك محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group