رایگان برای شما - درآمد روزانه میلیونی کارمندان برخی بانکها از دلالی ارز!
 
منوی اصلی
موضوعات
لينكستان
پربازديدترين مطلب

به گزارش خبرنگار مهر، بانک مرکزی در اواسط سال گذشته برای از بین رفتن بازار سفته بازی و دلالی، محدودیتهایی را برای عرضه ارزهای دلار و یورو در شعب بانکها، صرافی های بانکی وصرافی های معتبر قائل شد، براین اساس قرار شد که دلار و یورو با دریافت مدارک از قبیل ویزا برای مسافران به میزان محدود پرداخت شود.
براساس ابلاغیه بانک مرکزی، بانکها و صرافی های بانکی و مجاز تنها 2000 دلار و 1350 یورو به متقاضیان دریافت ارز ارائه می کنند، اما نکته جالب این است که بانک مرکزی برای جلوگیری از ایجاد بازار واسطه گری چنین اقدامی را کرده است، اما برخی کارمندان بانکی شعب و واحدهای ارزی، خود این امر را دامن می زنند!سفته بازی از کجا آغاز می شود؟
به نظر می رسد که بازار سفته بازی و دلالی ارز از بدنه نظام بانکی آغاز می شود. کارمندان شعب ارزی برخی بانکها شگردهای جالب و زیرکانه ای را برای منفعت طلبی در فروش ارز یورو به کار می برند که از چشم مدیران نظام بانکی دور می ماند و نیازمند ورود هرچه سریعتر بانک مرکزی به این ماجرا است.
با توجه به اینکه پرداخت یورو به مسافران در قبال ارائه مدارک و ویزا به میزان محدود 1350 یورو است، برخی کارمندان شعب ارزی به مشتریانی که ساعتها در صف برای دریافت ارز مورد نیاز خود می ایستند، عنوان می کنند که تنها مبالغی که می توانند بپردازند 500 یورویی است!
بدین ترتیب اگر کارمندان بانکی سه اسکناس 500 یورویی به مشتری بپردازند، مشتری باید 150 یورو به وی بازگرداند، این در حالی است که معمولا مشتریانی که ساعتها در صف برای خرید یورو ایستاده اند، 150 یورو به عنوان مابقی پول ندارند که به کارمند بانک بدهند، چون تصور اینکه باید پولی را به باجه بازگردانند را نداشته اند، حتی بانکها در این حالت معادل 150 یورو اسکناس دیگری مانند ریال را نیز قبول نمی کنند.
فقط 500 یورویی داریم!
بنابراین برخی کارمندان بانکی پیشنهاد جالبی را به مشتری می دهند. آنها عنوان می کنند که اگر مشتری می خواهد می تواند در خارج از شعبه بانک و در بازار آزاد 150 یورو را تهیه کرده و دوباره در صف ایستاده و پول مورد نیاز خود را تهیه کند، اما مشتریان معمولا ترجیح می دهند که مبلغ کمتری دریافت کنند اما دوباره به بانک مراجعه نکنند.
براساس محاسبات کارمندان بانکی، مشتریان اگر مبلغ هزار یورو را از بانک بگیرند، 350 یورو در اختیار کارمند باقی می‌ماند، در این حالت کارمند به مشتری پیشنهاد می دهد که اگر 150 یورو برای برگرداندن مبلغ ندارد و نمی خواهد که مجددا زمانی را برای تهیه یورو در بازار آزاد صرف کند و دوباره به بانک بازگردد، بهتر است که یا 1000 یورو دریافت کند و یا معادل همان مبلغ ارز دیگری مانند دلار به میزان 2000 دلار دریافت کند.
پیشنهاد جالب کارمندان ارزی
اما نکته جالب تر این است که مشتری که 1000 یورو را دریافت کرده است، مهر 1350 یورویی در مدارک وی ثبت می‌شود، یعنی کارمند بانک می تواند ادعا کند که این مبلغ را به مشتری پرداخت کرده و کار غیر قانونی را انجام نداده است، مشتریان نیز چون در عمل انجام شده قرار می گیرند، این پیشنهاد کارمند را قبول می‌کنند.
ناگفته نماند که در ابتدای صبح و آغاز کار شعبه، از متقاضیان دریافت ارز ثبت نام به عمل می آید، که تعداد آنها شاید به 50 نفر هم برسد، این در حالی است که موضوع پول خرد از سوی بانک به مشتریان اعلام نمی شود تا آنها مدت زمان طولانی را در صف نمانند.
خبرنگار مهر برای بررسی بیشتر این موضوع به یکی از شعبات بانکی که نسبت به انجام این کار مبادرت می کرد، مراجعه کرد و از مشتریان سئوالاتی را پرسید. یکی از مشتریان به خبرنگار مهر گفت: آیا می شود که بانکی که کار ارزی انجام می‌دهد، پول کوچکتر از 500 یورو را نداشته باشد. آیا بانک و شعبه ارزی و یا باجه ارزی، اسکناس 50، 100 و 200 یورویی ندارد؟
درآمد روزانه میلیونی کارمند برخی بانکها از دلالی ارز
مشتری دیگری به خبرنگار مهر گفت: برای اینکه در این خصوص ضرر کمتری را تقبل کنم، مجبور شدم که به جای 1350 یورو، 2000 دلار دریافت کنم، اما حال باید به بازار آزاد مراجعه کرده و دلار را به یورو تبدیل کنم که در این حالت هم ضرر دیگری متوجه من خواهد شد.
مشتری دیگری به خبرنگار مهر گفت: کارمندان شعب ارزی که اینگونه اقدامات را انجام می دهند، سود بالایی را کسب می‌کنند، زیرا مبلغ 350 یورویی که باقی می ماند را می توانند به قیمت دولتی بدون اینکه مدیران بانکی متوجه آنها نشوند، برداشت کرده و آن را در بازار آزاد بفروشند و سود آن را در جیبشان بگذارند.
وی افزود: با این اقدام در هر فروش، حدود 70 هزار تومان نصیب کارمند بانکی می شود، با توجه به اینکه تعداد مراجعات مردم به این شعب هم بالا است، بنابراین سود زیادی را کسب می کنند. اگر فرض کنیم روزانه 20 نفر به بانک برای دریافت ارز مراجعه کنند، مبلغی در حدود یک میلیون و 400 هزار تومان درآمد آن کارمند با این شگرد می شود.


پست هاي مشابه:
کلاهبرداری از مشترکان تلفن ثابت - هشدار شرکت مخابرات تهران
جلوی سرقت از کارت های بانکی خود را بگیرید!!!سایت شارژ با درگاه کلاهبرداری
5 روش کلاهبرداری در فیسبوک
مراقب مهندسان قلابي مخابرات باشيد!!!
هشدار:بانك صادرات بدون اطلاع مشتري كارمزد مي گيرد
كلاهبرداري از متقاضيان كار
کلاهبرداری BodyFish: وقتی یک بازاریاب چینی ایرانیان را گرد مغز! می خواند.
اخطار! از تلفنبانکها استفاده نکنید
کلاهبرداری در فروش گیرنده Usb که تمام شبکه های ماهواره ای را برای شما می گیرد
کلاهبرداری از جویندگان کار به بهانه شغل دولتی
کار در منزل با حقوق عالی - آگهی های که دروغ می گویند
کلاهی که سر «ماموران آمار» رفت/ 150 هزار تومان از دستمزد پرید
شگردهای جدید سودجویی از کارجویان
درآمد روزانه میلیونی کارمندان برخی بانکها از دلالی ارز!

نویسنده: مديريت تاریخ: چهارشنبه 23 شهريور 1390 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 10894 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 2098
دیروز : 5659
ماه : 139999
ماه قبل : 126429
سال : 723172
سال قبل : 1826402
کل : 19613152
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 10

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - درآمد روزانه میلیونی کارمندان برخی بانکها از دلالی ارز! محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group