رایگان برای شما - کلاهبرداری از جویندگان کار به بهانه شغل دولتی
 
منوی اصلی
موضوعات
پربازديدترين مطلب

به تازگي تعدادي از شركت‌هاي كاريابي در تهران و ديگر شهرهاي كشور به بهانه استخدام در سازمان‌هاي دولتي مبالغ هنگفتي را از جوانان جوياي كار دريافت مي‌كنند. به تازگي تعدادي از شركت‌هاي كاريابي در تهران و ديگر شهرهاي كشور به بهانه استخدام در سازمان‌هاي دولتي مبالغ هنگفتي را از جوانان جوياي كار دريافت مي‌كنند.

به تازگي تعدادي از شركت‌هاي كاريابي در تهران و ديگر شهرهاي كشور به بهانه استخدام در سازمان‌هاي دولتي مبالغ هنگفتي را از جوانان جوياي كار دريافت مي‌كنند.علي البرزي- به تازگي تعدادي از شركت‌هاي كاريابي در تهران و ديگر شهرهاي كشور به بهانه استخدام در سازمان‌هاي دولتي مبالغ هنگفتي را از جوانان جوياي كار دريافت مي‌كنند.به گزارش «جوان»، هرساله در نيمه دوم سال با آغازاستخدام سالانه سازمان‌ها و شركت‌هاي خصوصي، بازار كسب و كار براي جويندگان كار مهيا مي‌شود و افراد بيكار به ويژه جوانان فارغ التحصيل به دنبال استفاده از اين فرصت هستند.

در 6 ماه دوم سال علاوه براعلام رسمي و چاپ آگهي‌هاي تبليغاتي در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار از سوي سازمان‌ها و شركت‌هاي مختلف، مراكزي هم تحت عنوان «مركز كاريابي» در ازاي دريافت مبالغي از جويندگان كار آنگونه كه خود اين مؤسسات مدعي هستند براي كار پيدا مي‌كنند.

پول بدهيد برايتان كار دولتي جور مي‌كنيم!

سوء استفاده از اشتياق و تمايل جوانان به كار اداري و بعضاً دولتي روشي است كه در چند ماه گذشته برخي شركت‌هاي كاريابي براي اغفال جوانان و اخذ مبالغ كلان از افراد جوياي كار انجام مي‌دهند كه غفلت برخي دستگاه‌هاي اجرايي در برخورد با اين موضوع زمينه رشد اين مراكز را فراهم كرده است.

بدون شك در اهميت وجود مراكز كاريابي مجاز براي تسهيل در فراهم شدن فرصت‌هاي اشتغال و كمك به ايجاد فضاي كسب و كارهيچ ترديدي وجود ندارد اما اينكه كلاهبرداران و افراد سودجو در قالب اين شركت‌ها از نياز جوانان جوياي كار سوء‌استفاده كنند، موضوعي غيرقابل گذشت است.

شركت ما با مديران دولتي در ارتباط است!

اما شيوه اين كاريابي‌ها به اين صورت است كه در هنگام مراجعه افراد جوياي كار در مرحله اول دو روش از طرف مسئولان كاريابي به آنها پيشنهاد مي‌شود:

پيشنهاد اول: كار در شركت‌هاي خصوصي و كارگاه‌هاي صنعتي.

پيشنهاد دوم: كار در سازمان‌هاي دولتي و شركت‌هاي خصوصي وابسته.

در مرحله دوم پرسنل شركت كاريابي با بيان جملاتي مبني بر اينكه اين شركت با يكي از مديران كشور در ارتباط است و افرادي را در سازمان‌هاي دولتي دارد، اقدام به انحراف ذهني جويندگان كار و جلب نظر آنها به سمت كارهاي دولتي مي‌كنند.

در اين مرحله است كه اسامي مختلفي در قالب يك ليست منظم و البته ساختگي در برابر ديدگان جويندگان كار قرارمي گيرد و به متقاضيان گفته مي‌شود كه تمامي اين افراد در سازمان‌هاي دولتي و شركت‌هاي وابسته به دولت مشغول به كار شده اند!

كار دولتي مي‌خواهيد، پول بيشتري بدهيد!

چنين فرآيندي درشرايطي صورت مي‌گيرد كه فرد متقاضي كار از يك سو هيچ اطلاعي از سابقه شركت كاريابي ندارد و از سوي ديگر به دنبال فرصت ايده آلي به نام «كار دولتي» است.

اما در مرحله پاياني، زماني كه افراد جوياي كار مجاب به انتخاب گزينه كارهاي دولتي مي‌شوند، مسئولان شركت كاريابي با نشان دادن نرخ شغل‌هاي مدنظر از آنها براي پيدا كردن يك كار دولتي مبالغ بيشتري دريافت مي‌كنند.

پس از اين مرحله است كه كلاهبرداري اين گونه شركت‌ها عينيت پيدا مي‌كند. يكي از جواناني كه فريب اين شركت‌ها را خورده است، درباره شگرد كلاهبرداري دراين شركت‌ها به خبرنگار «جوان»، مي‌گويد: طبق قرارداد بايد 120 هزار تومان را براي اشتغال در يك كاردولتي به حساب شركت واريز مي‌كردم كه در مرحله اول 60 هزارتومان برابر با نيمي از مبلغ را به عنوان پيش قسط پرداخت كردم و قرار بر اين شد تا دوهفته بعد از شركت با من تماس بگيرند. هنوز يك هفته تمام نشده بود كه من خودم با شماره شركت مورد نظر تماس گرفتم، كسي پاسخگو نبود تا اينكه به محل شركت مراجعه كردم، اما با آپارتماني خالي مواجه شدم!

كارشناس انتظامي: نقص در قانون تأسيس شركت كاريابي زمينه‌ساز كلاهبرداري است اما سرهنگ مرتضي اسفندياري، كارشناس انتظامي درباره فعاليت شركت‌هاي كاريابي و شگردهاي كلاهبرداري دراين مراكز به «جوان» مي‌گويد: در بسياري از موارد زياده خواهي جوانان باعث مي‌شود تا در اينگونه دام‌ها گرفتار شوند.

به گفته اين كارشناس انتظامي، زماني كه يك شركت كاريابي اعلام مي‌كند كه با مديران دولتي در ارتباط است يا مي‌تواند در مدت كوتاهي يك كار دولتي را پيدا كند، نادرستي ادعاهايش به خوبي پيداست و درنتيجه جوانان جذب اينگونه شركت‌ها مي‌شوند.

به باورسرهنگ اسفندياري در حال حاضر قوانين و مقرارت ايجاد يك شركت كاريابي دچار نواقص و خلأ‌هايي است كه زمينه را براي سوء استفاده كلاهبرداران مساعد كرده است. وي با بيان اينكه سوء استفاده از آگهي‌هاي روزنامه‌اي براي جذب جوانان درگسترش اين نوع از كلاهبرداري‌ها نقش داشته است، تصريح مي‌كند: در بررسي پرونده برخي افراد اغفال شده مشخص شد كه بيشتر اين شركت‌ها با چاپ آگهي در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار يا پخش بروشورهاي تبليغاتي اقدام به جذب جوانان مي‌كنند.

به گفته اين سرهنگ انتظامي در يكي از بروشورهاي تبليغاتي كه در دانشگاه تهران پخش شده است، جملاتي با اين عنوان براي جذب جوانان چاپ شده بود: «كاردولتي مي‌خواهيد به ما مراجعه كنيد، پيش به سمت كسب و كار پايدار در ادارات دولتي.»

فعاليت مراكز كاريابي تنها تحت پوشش وزارت كار مجاز است فرهاد تجري نائب رئيس كميسيون قضايي مجلس با بيان اينكه فعاليت مراكز كاريابي تنها تحت پوشش وزارت كار و نظارت اين وزارتخانه مجاز است به «جوان» مي‌گويد: در تعريف مركز كاريابي آمده است كه اين مراكز بايد از يكي از مراجع ذي صلاح مجوز داشته باشند والا غيرقانوني هستند.

به گفته نائب رئيس كميسيون قضايي مجلس جوانان جوياي كار هنگام مراجعه به مراكز كاريابي بايد به مجوز مركز كاريابي توجه داشته باشند. تجري درباره مجوز اينگونه مراكزمي گويد: طبق قانون مراكز كاريابي بايد مجوز خود همراه با نام و نشان را در تابلوي مشخص روي ديوار شركت و در برگه‌هاي تبليغاتي خود درج كنند در غير اين صورت فعاليت اين شركت‌ها غير قانوني است.

به هر رو، برخورد قانوني با اين مراكز كلاهبردار چه مجوز فعاليت داشته باشند و چه نداشته باشند امري ضروري است كه بايد مورد توجه ويژه نهادهاي قضايي قرار گيرد


پست هاي مشابه:
هشدار:بانك صادرات بدون اطلاع مشتري كارمزد مي گيرد
کلاهی که سر «ماموران آمار» رفت/ 150 هزار تومان از دستمزد پرید
مراقب مهندسان قلابي مخابرات باشيد!!!
اخطار! از تلفنبانکها استفاده نکنید
کلاهبرداری از مشترکان تلفن ثابت - هشدار شرکت مخابرات تهران
کار در منزل با حقوق عالی - آگهی های که دروغ می گویند
کلاهبرداری BodyFish: وقتی یک بازاریاب چینی ایرانیان را گرد مغز! می خواند.
درآمد روزانه میلیونی کارمندان برخی بانکها از دلالی ارز!
5 روش کلاهبرداری در فیسبوک
جلوی سرقت از کارت های بانکی خود را بگیرید!!!سایت شارژ با درگاه کلاهبرداری
کلاهبرداری از جویندگان کار به بهانه شغل دولتی
کلاهبرداری در فروش گیرنده Usb که تمام شبکه های ماهواره ای را برای شما می گیرد
كلاهبرداري از متقاضيان كار
شگردهای جدید سودجویی از کارجویان

نویسنده: مديريت تاریخ: شنبه 5 شهريور 1390 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 12102 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 684
دیروز : 1904
ماه : 75957
ماه قبل : 107464
سال : 1136184
سال قبل : 1826402
کل : 20026164
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 6

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - کلاهبرداری از جویندگان کار به بهانه شغل دولتی محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group