رایگان برای شما - کار در منزل با حقوق عالی - آگهی های که دروغ می گویند
 
منوی اصلی
موضوعات
لينكستان
پربازديدترين مطلب

به گزارش گروه اشتغال «خبرگزاری دانشجو» این روزها هر برگ از صفحه نیازمندی‌ها را که مطالعه کنید، محال است حرفی از تبلیغات «کار در منزل» در آن درج نشده باشد.

مضامینی با عنوان «پیشنهادی استثنایی برای کار در منزل»، « کار در منزل با حقوق عالی»، «کار در منزل با دستمزد بالا» و عناوینی از این دست، شاید کمتر کسی از افراد جویای کار را وسوسه نکند، به همین دلیل روزانه شاهد صدها نفر برای ثبت‌نام به این دفاتر مراجعه کنند.این شیوه از کار بیشتر مورد پسند بانوان است، چون از یک سو تبلیغ حقوق بالای آن فکر آنان را به خود جلب می‌کند و از سوی دیگر، عنوان «کار در منزل» باعث ترغیب آنان می‌شود.

بیشتر این فعالیت‌ها نیز مربوط به کارهای هنری است که به طور قطع سلیقه یک خانم، دقت نظر و ظرافت‌های زنانه در این نوع از کار بیشتر باب میل خواهد بود.

در این مجال به دنبال تأیید و یا عدم تأیید این نوع از تبلیغات نیستیم، بلکه موضوعی که باعث شده تا گزارشی در مورد این نوع کار تهیه شود، به خاطر بعضی تبلیغات است که بخشی از آن دروغ بوده و فقط زمینه‌ای شده برای کسب پول‌های بادآورده.

اصولاً «تبلیغات» خوش رنگ و لعاب هستند، اما بعضی از آنها به مانند مار خوش خط و خالی عمل کرده و مخاطب را مسحور خود می‌کنند و در این مسیر، سرمایه‌ خوبی را به جیب می‌زنند.

در نوع شرایط بعضی از تبلیغات «کار در منزل» عنوان شده که متقاضی برای آشنایی با شیوه کار باید ۳۰ هزار تومان به کارفرما پرداخت کند و کار را یاد بگیرد، اما اگر کار تحویل داده شده مورد تأیید کارفرما بود، این مبلغ به وی بازگردانده می‌شود.

موضوع جالب توجه آنکه در بیشتر مواقع، کار تحویلی مورد تأیید کارفرما قرار نمی‌گیرد و این یعنی عدم بازپرداخت ۳۰ هزار تومان.

نکته دیگری که در این شیوه از کار عنوان شده، این است که متقاضیانی که توانایی انجام این کار را داشته باشند، می‌توانند با کار در منزل، در هفته بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان درآمد کسب کنند، اما در مقام عمل خبری از این پول نیست، چون یا شرایط کار آن قدر سخت است که فرد از عهده آن برنمی‌آید و یا ایرادات بنی‌اسرائیلی از کار تحویلی گرفته می‌شود.

جالب‌تر آنکه مبالغ پرداختی افرادی که در کار تأیید شده‌اند نیز به بهانه‌های واهی به آنان بازگردانده نمی‌شود.

با حضور در یکی از این مراکز، با تعداد بسیاری از بانوان جویای کار مواجه می‌شویم که منتظر ثبت‌نام خود به امید کسب ماهانه ۸۰۰ هزار تومان درآمد هستند، غافل از آنکه خبری از این وعده وعیدها نیست.

شاید در عرض کمتر از چند ساعت بیش از ۵۰ نفر برای ثبت‌نام به این مراکز مراجعه کنند، ثبت‌نام با تحویل فرم‌هایی به مراجعه‌کنندگان و دریافت مبلغ ۳۰ هزار تومان ورودی انجام می‌شود.

حال با یک حساب سرانگشتی ساده می‌توان متوجه شد به طور میانگین، از طریق این نوع از تبلیغات می‌توان روزانه بیش از ۱٫۵ میلیون تومان پول بادآورده را به جیب زد که قطعاً این میزان بیش از مبلغ ذکر شده است.

یکی از مراجعه‌کنندگان به نام «زهرا صمدی» به خبرنگار فارس گفت: من دانشجوی رشته پرستاری هستم و در خوابگاه زندگی می‌کنم.

وی ادامه داد: برای تأمین خرج و مخارج زندگی‌ام نیاز به منبع درآمدی داشتم که با مشاهده این تبلیغ، به این مرکز مراجعه کردم.

این دانشجوی دختر افزود: در ابتدای امر با توضیحات منشی، به نظر کار آسان و پردرآمد بود، به همین دلیل با رضایت ۳۰ هزار تومان ورودی را پرداخت کردم.

وی ابراز داشت: از آن جا که به ما گفته بودند بعد از آموزش شیوه کار، اگر نمونه کار مورد تأیید آنان قرار گیرد ۳۰ هزار تومان را به ما تحویل می‌دهند، حس کردم با کمی دقت و سرعت عمل می‌توانم منبع درآمدی برای خود داشته باشم.

صمدی ادامه داد: بعد از آموزش نحوه کار، وقتی نمونه کار را به آنان نشان دادم، کارم را تأیید نکردند.

وی با بیان اینکه از وضعیت پیش آمده بسیار ناراحت شدم، افزود: بعد از کمی پرس و جو مشخص شد اغلب کسانی که به این مرکز مراجعه کرده بودند، با عدم تأیید مواجه شده‌اند.

بانوی ۴۵ ساله نیز در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: با یکی از دوستانم برای ثبت‌نام به این مرکز مراجعه کردیم، چون به نظر می‌رسید شرایط کاری آن برای بانوان بسیار مناسب باشد.

وی افزود: من بعد از پذیرش شرایط کار در کلاس‌های آموزشی آنان شرکت کردم و نمونه کارم نیز مورد تأیید قرار گرفت.

این بانوی خانه‌دار با بیان اینکه وقتی از بین آن همه ثبت‌نام کننده تأیید شدم، حس کردم بسیار خوش‌شانس و البته هنرمند هستم، ابراز داشت: بعد از مدتی هرچه منتظر شدم تا ۳۰ هزار تومان ورودی را طبق وعده قبلی به من بازگردانند، خبری نشد که نشد.

وی گفت: از بقیه خانم‌هایی که تأیید شده بودند، سئوال کردم که آیا این مبلغ را به آنها بازگردانده‌اند یا نه؟ اما با پاسخ منفی مواجه شدم.

این خانم ۴۵ ساله ادامه داد: با چند تن از دوستان به سراغ منشی رفتیم و پرسیدیم که این مبلغ چه زمانی به ما بازگردانده می‌شود که با چهره متعجب و نیمه‌عصبی او مواجه شدیم.

وی ادامه داد: منشی با نگاهی که دور از ادب بود به ما گفت «۳۰ هزار تومان هم مبلغی است که دنبال آن آمده‌اید؟».

این بانوی خانه‌دار گفت: با این حرف منشی برخی از خانم‌ها سکوت کردند اما من به او گفتم که باید طبق وعده قبلی، این مبلغ را پرداخت کنند.

وی ابراز داشت: منشی آب پاکی را روی دست ما ریخت و گفت که دیگر شرایط تغییر کرده و نمی‌توانند این مبلغ را بازگردانند.

یک خانم ۳۳ ساله نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: من یکی از افرادی بودم که کارم مورد تأیید قرار گرفت، اما موضوع قابل توجه آن است که در اغلب این مراکز شرایط مطرح شده قبل از تأیید کار با بعد از تأیید کار بسیار متفاوت می‌شود.

فاطمه محسنیان با بیان اینکه در زمینه جعبه‌سازی فعالیت می‌کرده، گفت: کارفرما به من قول داده بود بعد از آموزش کار، جعبه‌های ساخته شده را نیز با قیمت مناسبی از من بخرد.

وی با بیان اینکه بعد از شنیدن این سخن، بسیار خوشحال شدم، افزود: به امید اینکه تمام جعبه‌هایی که ساخته‌ام را به فروش برسانم، بیش از ۱۰۰ هزار تومان مواد اولیه برای ساخت جعبه خریداری کردم.

این خانم ۳۳ ساله گفت: تمام وقت خود را صرف ساخت این جعبه‌ها کردم، اما وقتی که آنها را برای فروش نزد کارفرما بردم خبری از این وعده نبود.

وی با بیان اینکه کارفرما از خرید آنها امتناع کرد و گفت که قولی در این زمینه به من نداده، ابراز کرد: از آن جا که کاری از دستم برنمی‌آمد، به خانه بازگشتم.

محسنیان گفت: در حال حاضر تمام این جعبه‌ها گوشه‌ای از خانه خاک می‌خورد و به هر جا که برای فروش آنها مراجعه کرده‌ام، با درهای بسته مواجه شده‌ام.

در جامعه‌ای که اغلب افراد به ویژه جوانان با مشکل اشتغال مواجه هستند این نوع از تبلیغات، فریبنده و در عین حال جذاب است که شهروندان باید حواس خود را نسبت به این مسئله جمع کنند، زیرا برخی در این میان با فریبکاری، برای پول‌های مردم کیسه‌ دوخته‌اند و شاید با اعتقاد به این ضرب‌المثل که «قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود» پول‌های هنگفت و بادآورده‌ای را به جیب می‌زنند.


پست هاي مشابه:
اخطار! از تلفنبانکها استفاده نکنید
کلاهی که سر «ماموران آمار» رفت/ 150 هزار تومان از دستمزد پرید
مراقب مهندسان قلابي مخابرات باشيد!!!
کلاهبرداری BodyFish: وقتی یک بازاریاب چینی ایرانیان را گرد مغز! می خواند.
کلاهبرداری در فروش گیرنده Usb که تمام شبکه های ماهواره ای را برای شما می گیرد
5 روش کلاهبرداری در فیسبوک
شگردهای جدید سودجویی از کارجویان
کار در منزل با حقوق عالی - آگهی های که دروغ می گویند
هشدار:بانك صادرات بدون اطلاع مشتري كارمزد مي گيرد
درآمد روزانه میلیونی کارمندان برخی بانکها از دلالی ارز!
جلوی سرقت از کارت های بانکی خود را بگیرید!!!سایت شارژ با درگاه کلاهبرداری
کلاهبرداری از جویندگان کار به بهانه شغل دولتی
کلاهبرداری از مشترکان تلفن ثابت - هشدار شرکت مخابرات تهران
كلاهبرداري از متقاضيان كار

نویسنده: مديريت تاریخ: جمعه 10 آبان 1392 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 13111 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 6917
دیروز : 5777
ماه : 107969
ماه قبل : 153813
سال : 418824
سال قبل : 1826402
کل : 19308804
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 19

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - کار در منزل با حقوق عالی - آگهی های که دروغ می گویند محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group