رایگان برای شما - ریزش مو و جلوگیری از ریزش مو
 
منوی اصلی
موضوعات
لينكستان
پربازديدترين مطلب
اطباء سنتی در مداوای ریزش مو ضمن مصرف داروهای ضمادی در بسیاری مواقع داروهای خوراکی نیز تجویز می نمایند مانند مواقعی که چربی زیادی بن موها خود در شدت ریزش موها موثر می باشد و بعضی ناراحتی های گوارشی که در ریزش موها موثر میباشند. منضج و مسهل های مناسب به کار می برند و بدن را برای موثر واقع شدن داروهای ضمادی مناسب تر میسازند. ذیلا چند نمونه از داروهائیکه جهت جلوگیری از ریزش مومفید می باشند نام برده میشوند.1-    مقداری برگ مورد و جفت را قدری کوبیده سپس با مقداری آب بجوشانند و همزمان با این عمل مقداری از میوه حنظل را نیز قدری بکوبند و با مقداری آب جوش بخیسانند و پس از دو روز که خوب خیسیده شد صاف کنند . حال یک روز از آب صاف شده جوشاننده اول سه بار در روز بر بن موها بمالند و روز دیگر از آب صاف شده حنظل خیسیده شده سه بار در روز بر بن موها ضماد نمایند و هر بار قدری ماساژ بدهند و این دو دارو را یک روز در میان تا مدتی ادامه دهند ضمنا مزاج فرد و حالات روانی او و مقداری چربی پوست بدن و داوهائی را که ممکن است مصرف نموده باشد باید در نظر گرفت.
2-    اگر عقرب را بسوزانند و خاکستر آن را با روغن زیتون خمیر کرده بر عضوی که موی آن ریخته بمالند سبب رو ئیدن مجدد موی در آن عضو خواهد شد البته در صورتیکه این ریزش موژنی نباشد.
3-    در صورتیکه مو عامل زنی نداشته باشد اگر پوست مار زهری را بسوزانند و خاکستر حاصل را با روغن زیتون مخلوط نموده بر عضوی که موی آن ریخته ضماد نمایند  اکثر مواقع سبب روئیدن مجدد موهای ریخته شده می گردد.
4-    هر گاه مار سیاه زهری را با مقداری روغن کنجد یا روغن زیتون در ظرفی مسی سربسته حرارت دهند تا خوب پخته شود و پس از خوب له کردن آنرا صاف نمایند  روغن حاصل داوئی است که خواص طبی فراوان دارد منجمله ضماد این ماده در جائی از بدن که موی ان ریخته است معمولا سبب بیرون آمدن مجدد مو خواهد شد.
5-    اگر مار زهر سیاهی را در کوزه ای سفالی و تازه انداخته و درب آنرا بسته و در کوره ای قرار دهند تا مار سوخته و تبدیل به خاکستر گردد سپس این خاکستر را با روغن زیتون ممزوج نمایند مرحمی که درست میشود برای بیرون آمدن مو در نقاطی از بدن که موی آن ریخته باشد بسیار نافع است.
6-    اگر مقداری پیاز عنصل را کوبیده و قدری آب نیمگرم بر آن ریخته و خوب ممزوج و عصاره حاصل را اخذ و روزی دو سه بار بر محل ریزش موها ضماد نمایند از ریزش موها جلوگیری خواهد کرد یوسفی در این باره می گوید.

ای انکه بروز وشب چنین بد حالی       ازریزش موی خو چنین مینالی
بهبود بروزیت پدید آید اگر                 بر موضع آن پیاز عنصل مالی

اما افرادیکه موهای سرشان شاخه شاخه میشود و این حالت راتشقق موها مینمایند به خصوص در افرادیکه در بینی و دهان خود احساس خشکی می کنند از خشکی بوده و ضعف پیاز مو نیز در این امر بی تاثیر نمی باشد در مداوای آن دستور داده اند که دانه ختمی را جوشانده لعاب آنرا اخذ و با کره حیوانی مخلوط و بر موها ضماد نمایند و از شانه یا هر وسیله تیز و برنده ای در آرایش موها استفاده ننمایند.
 
اما زمانیکه موی بدن گل گل بریزد مانند سر یا صورت که اطباء سنتی آنرا علت نو آمه یا ریزش نوآمه گویند جهت مداوای آن باید مخلوطی از گوگرد و نمک طعام را پودر کرده با سرکه مخلوط کنند و مقداری حنظل راهم پس از  کوبیدن بخیسانند و آب ان را پس از 48 ساعت صاف کنند  یک روز از مخلوط گوگرد و نمک و سرکه و یک روز دیگر از آب صاف شده حنظل روزی دو سه بار به طور یک روز در میان به محل ریخته شدن موها یا منطقه ای که احتمال ریخته شدن موها یش میرود بمالند ازریزش بقیه موها جلوگیری میشود و معمولا در بیشتر مواقع آنجا هم که موهایش ریخته موی بیرون می آورد اما بهتر ان است برای محلی که به کلی موهای آن ریخته مقدار یک قاشق پودر نشاسته یا جوش شیرین را در یک استکان نفت سیاه مخلوط نموده و روزی دو سه بار به این محل ضماد نمایند و قدری از داروهای ملین نیز تجویز کنند تا موهای ریخته شده به غیر از آنها ئیکه منشا ژنی دارند مانند طاسی سر مردها مجددا بیرون آیند.

پست هاي مشابه:
رایت بیشترین مقدار اطلاعات در کمترین تعداد لوح فشرده
7گام موثر برای پیدا کردن شغل مناسب شما
آياکسی پنهانی از واي‌فاي من استفاده مي‌كند؟
۵ دلیل برای خوردن روزانه ۱ سیب
آشنايي با نحوه فعاليت در بازارهاي بورس خارجي
عاقبت اعتماد به یک زن
روغنها و گیاهان سالم برای مو
لایسنس نود 32 رایگان
نکاتی راجع به تست حاملگی
با منافذ باز پوستی و جوش‌های سر سیاه چه کنیم؟
طرز تهیه چند فست فود رژیمی
هفت نفر از خطرناک ترین افراد در سازمان شما
آنچه در مورد آمیزش جنسی واجب و حرام است
پیشنهاد حقوق در مصاحبه استخدامی
13راه استفاده مفید از زبان بدن که به استخدام کمک می کند

نویسنده: مديريت تاریخ: يكشنبه 22 بهمن 1391 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 17034 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 7933
دیروز : 3264
ماه : 34126
ماه قبل : 145131
سال : 1717279
سال قبل : 1612017
کل : 18780857
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 13

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - ریزش مو و جلوگیری از ریزش مو محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group