رایگان برای شما - رایت بیشترین مقدار اطلاعات در کمترین تعداد لوح فشرده
 
منوی اصلی
موضوعات
لينكستان
پربازديدترين مطلب

تصور کنید شما بخواهید حجم بسیار زیادی از اطلاعات را رایت کنید که طبعاً برای این کار تعداد زیادی دی وی دی نیاز خواهید داشت. دقیق نمی دانید چند لوح فشرده مورد نیاز است اما قصد دارید این کار را با کمترین تعداد دی.وی.دی انجام دهید. اگر سعی کنید مقدار حجم فضای اشغال شده با هر کدام از فایلها و فولدرها را محاسبه کنید و سپس آنها را در چند قسمت سازماندهی کنید که بتواند روی یک دی.وی.دی جا بگیرد و همزمان با آن سعی کنید بهترین تناسب را نیز به دست آورید این کار بسیار دشوار و طاقت فرسا خواهد بود.
برای اینکه وقت زیادی صرف نکنید و اعصابتان را هم به هم نریزید، می توانید از یکی از دو نرم افزاری که کار انتخاب فایلها و محاسبه حجم اطلاعات را انجام می دهند استفاده کنید. به سادگی فایلهایی را که می خواهید کپی کنید انتخاب می کنید، لوح فشرده را به آن معرفی کنید و سپس اجازه دهید خودش فایلها را به نحوی که کلیه فضاهای خالی دیسکها پر شوند، دسته بندی و توزیع کند.اولین نرم افزاری که بررسی خواهیم کرد برن تو بریم (Burn to the brim) نام دارد
برن تو بریم (Burn to the brim)از الگوریتم متفاوتی برای تشخیص فایلها و فولدرهایی که شما مشخص می کنید استفاده می کند و آنها را به بهترین روش ممکن دسته بندی می کند. اولویت اصلی پر کردن اطلاعات در حاشیه دیسک است، اولویت بعدی کاهش تعداد موارد است (ابتدا آیتمهای سخت تر و بزرگتر پر می شوند و در پی آنها آیتمهای کوچکتر فواصل بین آنها را پر می کنند).

رایت بیشترین مقدار اطلاعات در کمترین تعداد لوح فشرده

وقتی برنامه را برای بار اول اجرا می کنید می بینید که گزینه دی.وی.دی وجود ندارد و شما باید آن را برای برنامه تعریف کنید. برای این کار زیر ستون مدیا روی دکمه افزودن (Add) کلیک کنید و مقداری مثل آنچه در بخش پررنگ شده در تصویر مشخص است، وارد نمایید. سایر مقادیر به صورت خودکار توسط برنامه وارد خواهد شد.
وقتی مدیای تازه ساخته شد آن را انتخاب کنید و روی دکمه شروع (Start) کلیک کنید. اکنون پوشه هایی را که می خواهید رایت کنید اضافه کنید. برنامه فوراً شروع می کند به سازماندهی و دسته بندی اطلاعات برای رسیدن به بهترین ترتیب ممکن آنها بر روی دی.وی.دی. وقتی کار نرم افزار تمام شد، فهرستی از دیسکهایی که که نیاز است ایجاد شوند خواهید دید. حجم فضای پر شده به صورت درصد در پرانتز نشان داده می شود.

رایت بیشترین مقدار اطلاعات در کمترین تعداد لوح فشرده

اکنون هر کدام از این دیسکها می تواند به فرمت ایمیج ISO تبدیل شود که می توان با هر برنامه رایتی آن را روی لوح های فشرده رایت کرد.
نرم افزار برن تو بریم (Burn to the brim)گزینه های دیگری از قبیل تقسیم بندی و بازچیدن محتویات پوشه ها، کپی کردن فایلها و پوشه های خالی و یا انتقال فایلها به جای دیگر برای رایت شدن را هم داراست.

برنامه دوم سایز می (SizeMe) نام دارد
کارکرد این نرم افزار بسیار شبیه نرم افزار قبلی است. شما می توانید نوع مدیای مورد نظرتان از قبیل فلاپی، سی.دی، دی.وی.دی یا هر مدیای مشخص دیگری را انتخاب کنید. این نرم افزار نیز (چنانچه کاربر این اجازه را بدهد) می تواند پوشه ها را چند تکه کند تا بهتر بر روی لوح فشرده جفت و جور شود.
در این نرم افزار نیز شما می توانید حاصل کار را به فایلهای ایمیج تبدیل کنید، آن را کپی و به هر جایی منتقل کنید.

رایت بیشترین مقدار اطلاعات در کمترین تعداد لوح فشرده

با این حال هر دو نرم افزار یک نقص عمده نیز دارند: شما نمی توانید چند پوشه را به طور همزمان پویش کنید (scan). این بدین معنی است که کلیه فایلهایی را می خواهید رایت کنید اول باید در یک پوشه واحد گردآوری شوند (اگر چه می توان چند پوشه زیر شاخه نیز درون آن پوشه تعریف کرد).اما شما نمی توانید دو یا سه پوشه را همزمان انتخاب کنید و اجازه دهید نرم افزار محتویان آنها را پویش کند.

اگر چه هر دو نرم افزار قدیمی هستند ولی به طرز اعجاب آوری هر دو به خوبی در ویندوز ۷ کار می کنند.


پست هاي مشابه:
ریزش مو و جلوگیری از ریزش مو
استفاده از تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان
قرص اکس چیست؟
استخدام برای شغل مدیریتی
8 کار که بانوان بهتر از اقایان انجام می دهند
عادات غلط ايراني ها در رانندگي و نگهداري از خودرو
درس هایی که در هیچ مدرسه ای یاد نمی گیریم
پیدا کردن شماره تلفن خود با ماشین حساب
ترفند سرویس پیام گیر صوتی ایرانسل
مشکلات و عوارض کار با کامپیوتر و پشت میز نشینی
رایت بیشترین مقدار اطلاعات در کمترین تعداد لوح فشرده
چگونه سایز کمر خود را کم کنیم!!؟
۱۰ شخصیت مسموم که درون ما زندگی می کنند!
بهترين طرز برخورد با جوش‌های چرکی
چگونه ظرف 5 دقیقه درمورد آدمها قضاوت کنیم؟

نویسنده: مديريت تاریخ: سه شنبه 6 ارديبهشت 1390 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 12356 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 6320
دیروز : 2699
ماه : 904
ماه قبل : 300291
سال : 157946
سال قبل : 1826402
کل : 19047926
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 20

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - رایت بیشترین مقدار اطلاعات در کمترین تعداد لوح فشرده محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group