رایگان برای شما - روایت امین تارخ از سرانجام دختری که به خواسته بیشرمانه «نه» گفت
 
منوی اصلی
موضوعات
لينكستان
پربازديدترين مطلب

پس از انتشار اخبار مبنی بر گلایه پرستو صالحی از فساد موجود در سینمای ایران، این بازیگر محتوای مطالب نوشته شده را تایید کرد. برای جویا شدن از ابعاد گوناگون این اتفاق، به سراغ امین تارخ بازیگر پیشکسوت و کسی که مدیریت یکی از معتبرترین آموزشگاههای بازیگری را برعهده دارد، رفتیم تا نظر وی را در این باره جویا شویم. متن کامل این گفتوگو در ذیل میآید:آقای تارخ با توجه به صحبتهای خانم پرستو صالحی در مورد فساد در سینمای ایران به ویژه در عرصه بازیگری و البته اظهارات پیشین شخص شما در برنامه پارک ملت نظرتان را در مورد این موضوع بفرمایید.

من زیاد نمیخواهم دراینباره صحبت کنم، چون به قدر کفایت در مصاحبههای مطبوعاتی و تلویزیونی سخن گفتهام ولی به هر حال امیدوارم یک نظارتی راجعبه این قضیه صورت بگیرد. چه هنرپیشههایی که دارند کار میکنند و چه آنهایی که دورهای گذرانده و تحصیلی کردهاند، صاحب استعداد و توان هستند، اما صاحب پول فراوان نیستند که به اصلاح رشوه دهند یا لابی کنند و به این شکل حق اینها است که در واقع تضییع میشود. من امیدوارم اگر نظارتی روی این قضیه بهوجود بیاید، باور کنید به سرعت این مسئله میتواند اصلاح شود.

یعنی از چه طریقی، وزارت ارشاد، سازمان سینمایی یا...؟

همه با هم. همه باید واقعاً دست به دست هم دهند. ببینید این معضل اول باید شناسایی شود، و بعد موقعی که شناسایی شد برای رفع این نقیصه، میبایستی یک برنامهریزی کرد. در این حد نیست که آدم تلفنی بگوید این کار را بکن و آن کار را نکن. یک مقداری فرهنگسازی میخواهد. یک مقداری آگاهی دادن و اطلاعات دادن میخواهد. من خاطرم هست که چند سال پیش بخش سینمایی وزارت ارشاد یک شماره تلفنی را اعلام کرد که در آن از افرادی که از این نوع اتفاقات برای آنها میافتاد و یا کسانی که اطلاعاتی داشتند، درخواست شده بود از طریق آن تلفن به اطلاع وزرات ارشاد برسانند. همان موقع من در خاطرم هست که به این واسطه یک مقداری این قضیه فروکش کرد.

این ماجرا مربوط به چند سال پیش است؟

زمانی که آقای جعفری جلوه بودند و آن موقع واقعاً این ماجرا فروکش کرد. چون به هر حال آن کسی که سوءاستفاده کننده است احتیاط میکند و فکر میکند بهتر است که این کار را نکند چون خودش گیر میافتد، بنابراین موضوع حل میشود.

باور کنید من کسانی را سراغ دارم، مشخصاً شخصی را سراغ دارم بعد از اینکه به اصطلاح به برخی از این خواستهها جواب مثبت نداد او را با قرارداد بسته شده کنارش گذاشتند. او یک دختر خانمی است که بعد از این ماجرا موهایش را از ته تراشید و چند دفعه زمزمه خودکشی سر داد.

یعنی این خانم بازیگر به این میزان از افسردگی و ناراحتی رسیده بود اما نمیخواست به خواستههای غیراخلاقی افراد تن دهد، درست است؟

بله، این طبیعی است، برای اینکه طرف میبیند شرافتش برایش اهمیت بیشتری دارد تا اینکه مثلاً نقشی بگیرد و بیاید و مثلاً سوپراستار شود. یعنی واقعاً همه این طوری نیستند، بهتر است که همه را با یک چوب نرانیم، هم همه کارگردانان این طور نیستند، هم همه تهیهکنندگان این طور نیستند و هم همه علاقهمندان به بازیگری این طور نیستند.

اما آقای تارخ، این واقعیتی است که در سینمای ما وجود دارد...

بله واقعیتی است که وجود دارد. این موضوع درصدی هست و درصد آن روز به روز بیشتر میشود و این تأثیر بسیار بدی روی آبروی این صنف میگذارد. یعنی بعد از مدتی که صنف بی آبرو شد، آن وقت دیگر جمع و جور کردنش خیلی سخت است. یعنی این بدنامی علاوه بر اینکه نباید آن را برای خودمان بخواهیم ، میبایست تلاش کنیم که به آن دامن نزنیم و آن را از سینما دور کنیم.
فکر میکنم راهی را که عرض کردم راه خوبی است که به سرعت هم جواب داد. حالا میشود نشست و جلساتی گذاشت و به طراحی دیگری هم رسید. من احساس میکنم سازمان سینمایی هم، به هر حال مایل است این قضیه وجود نداشته باشد، بنابراین میبایست یک مقداری برخورد جدیتری صورت بگیرد تا اتفاق بیافتد.


پست هاي مشابه:
۱۰ هتل ترسناک دنیا که ارواح در آنجا دیده شده اند!!
در كشور ژاپن مرد میلیونری زندگی میكرد
برگزاری پارتی توسط همجنسگرایان در مکه مکرمه!
کاریکاتور: شمارش زنان خیابانی!
جوان افغان مقیم تهران: درآمدم بد نیست، شکر خدا ماهی 5 میلیون!
اندر حکایت کمپین "نخریدن خودروی صفر" و وام 25 میلیونی
احمقانه ترین سوالات کامپیوتری
مزایای اینترنت کم سرعت در ایران؟
ورژن جدیـد وصیت لقـمان به پسـرش‎
جبران خلیل جبران
قوانین خنده داری که تو زندگی هممون هست!
سوالات چهار گزینه ای………..
مفهوم بازاریابی: با من ازدواج کن
حرکتی تامل برانگیز در قم-نمایش عکس‌های بی‌حجاب دانشجویان
آزاد سازیی هیولایی درون گوشی در مایکروویو

نویسنده: مديريت تاریخ: پنجشنبه 24 فروردين 1391 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 10979 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 1306
دیروز : 4307
ماه : 293482
ماه قبل : 145131
سال : 150233
سال قبل : 1826402
کل : 19040213
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 8

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - روایت امین تارخ از سرانجام دختری که به خواسته بیشرمانه «نه» گفت محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group