رایگان برای شما - روشهاي سفيد کردن دندان ها
 
منوی اصلی
موضوعات
لينكستان
پربازديدترين مطلب

آيا ميدانستيد که سفيد کردن دندانها اولين خدمات بهداشتي و آرايشي است که امروزه افراد به دنبال آنند و اين محبوبيت روز به روي هم بيشتر و بيشتر مي شود؟

يک تحقيق جديد نشان داده است که 80% از امريکايي هاي بين 18 تا 49 سال به دنبال سفيد کردن دندان هايشان هستند و اين آمار براي خانم ها حتي به 85% نيز ميرسد.6 نفر از هر 10 نفر، به ويژه افراد بين 18 تا 24 سال، عقيده دارند که اگر هنگام لبخند زدن دندانهايشان سفيدتر و زيباتر باشد، اعتماد به نفس آنها تاحد زيادي بالا خواهد رفت. 

طبق بررسي آکادمي آرايش دندان در امريکا، امريکايي ها بيش از 4.1 بيليون دلار را سال گذشته صرف خريد محصولات سفيد کننده دندان موجود در بازار کرده اند. يکي از اولين چيزهايي که افراد در ملاقات با افراد جديد به آن دقت مي کنند، لبخند آنهاست. سفيد کردن دندان يکي از ساده ترين و در دسترس ترين راه ها براي بهبود ظاهر، ايجاد تاثير مثبت و به دست آوردن ظاهري جوانتر و زيباتر مي باشد. دندان به مرور زمان تغيير رنگ داده و زرد مي شوند. سفيد کننده دندان، عملياتي پزشکي نيست که روي دندانهايتان انجام شود، و باعث بالا بردن سلامت دندانهايتان نمي شود اما مي تواند آنها را سفيدتر کند. 

علت تغيير رنگ دندانها چيست؟ 

عوامل مختلفي مي تواند در تغيير رنگ دندانها تاثير داشته باشد که از جمله آن ميتوان به بالا رفتن سن، کشيدن سيگار، عوامل وراثتي، مصرف غذاها و نوشيدني هاي رنگدار، رنگ باقي مانده از داروها، و تخريب هاي شيميايي دندان اشاره کرد. برخي از متداولترين دلايل عوض شدن رنگ دندان مصرف دارو، قهوه، چاي، و سيگار است. افرادي هم که عادت به مصرف بيش از اندازه نوشابه دارند هم با چنين مشکلي مواجه خواهند شد. جدا از رنگ گرفتن دندانها، سه عامل مهم وجود دارد که مي تواند بر رنگ دندان هر فرد تاثير داشته باشد. ژنتيک در اين زمينه نقش موثري دارد. 

بعضي افراد به طور طبيعي نسبت به بقيه دندانهاي سفيدتري دارند. بيماري ها هم مي توانند عامل موثري در اين رابطه باشند و برخي داروها ممکن است باعث تغيير رنگ دندانها شود. اگر احتمال ميدهيد که تغيير رنگ دندانهايتان به خاطر مصرف يک داروي خاص است، مي توانيد اين مسئله را با دندانپزشکتان مطرح کنيد. 

سيگار کشيدن هم مي تواند باعث زرد شدن دندانها شود. از بين رفتن اين لکه ها زمان بيشتري مي برد. لکه هاي ناشي از نيکوتين 1 تا 3 ماه طول مي کشد تا با مصرف مواد سفيدکننده، به حالت اول برگردند. استفاده از تنباکو نيز از دست رفتن سفيدي دندانها و تغيير رنگ آنها را تسريع مي کند. 

بالا رفتن سن نيز با زرد شدن دندانها در ارتباط است. ميناي دندان، که بخش سخت خارجي دندان است، به مرور زمان نازک تر شده و باعث مي شود لايه زرد داخلي نمودار شود. اکثر اين موارد، لکه هاي زرد و قهوه اي هستند که ممکن است از جمع شدن پلاک دندان، لکه هاي ناشي از غذا، و بهداشت ضعيف دندانها، ناشي شود.

تغيير رنگ دندان مربوط به بالا رفتن سن و وراثت معمولا در هر 9 نفر از 10 نفر ايجاد ميشود. از بين بردن اين نوع لکه ها با جرم گيري خيلي راحت و سريع انجام مي گيرد و بين 1 تا 6 هفته صورت مي گيرد. قانون کلي اين است که هر چيزي که ممکن است لباس شما، دستمال سفره تان يا فرشتان را لکه دار کند، مي تواند روي دندانهايتان هم لکه بيندازد. مثلا سس گوجه فرنگي، کيک زغال اخته، شراب قرمز و .... 

سفيدکننده هاي دندان سه دسته هستند: 

1- جرم گيري دندانها براي تغيير دادن رنگ آنها. دندانپزشک شما مي تواند کار جرم گيري دندانهايتان را در مطب خود انجام دهد. محلولي که براي اينکار مورد استفاده قرار مي گيرد پروکسيدي غليظ درحدود 35% دارد. طي يک جلسه، رنگ دندانها را مي توان 12 تا 14 درجه سفيدتر کرد. 

2 -خودتان هم مي توانيد با استفاده از ابزاري که از دندانپزشکتان خريداري مي کنيد، اينکار را انجام دهيد. دندانپزشک ژلي برايتان تهيه مي کند که بايد به مدت دو هفته هر شب چهار ساعت روي دندانهايتان بماليد. اين ژل ها بين 10 تا 15 درصد پروکسيد در خود دارند و مي توانند رنگ دندانها را تا 8 درجه سفيدتر کنند. 

3- استفاده از خميردندانهاي ارزان که در بازار موجود است. اين خميردندانها که حاوي 4 درصد پروکسيد هستند مي تواند 2 تا 3 درجه رنگ دندانهايتان را سفيدتر کنند. 

جرم گيري هميشه هم جواب نمي دهد 

اگر در دندانهاي جلويي خود، پر کردگي همرنگ يا معمولي داشته باشيد، جرم گيري جواب نخواهد دارد. محلول جرم گيري نمي تواند رنگ اين مواد را تغيير دهد. به اين ترتيب با جرم گيري فقط زردي اين قسمت را نمايانتر مي کنيد. بنابراين بهتر است قبل ازاستفاده از هر روش سفيد کردن دندان حتما با دندانپزشکتان مشورت کنيد. 

عوارض جانبي جرم گيري دندان 

جرم گيري کردن دندانها مي تواند تاثيرات حانبي هم داشته باشد. دندانها ممکن است حساس شوند (حساسيت گرم و سرد) و همچنين وقتي از محلول جرم گيري استفاده مي کنيد، ممکن است لثه هايتان اسيب ببينند. از جمله ساير عوارض مي توان به گلو درد، درد دندانها، سوزش يا خارش بافت ها و سردرد اشاره کرد. 

مردم دندان آبي 

در مورد سفيد کردن دندانها هم نبايد افراط کرد. رنگ ناشي از بسياري از درمان ها غيرطبيعي است. بايد اجازه دهيد دندانهايتان مرواريدگونه سفيد شوند. متاسفانه بعضي افراد بيش از اندازه از جرم گيري استفاده مي کنند. من اين دسته از افراد را مردم دندان آبي ناميده ام. همه شما حتما آنها را ديده ايد. دندانهاي آنها يک سايه آبي رنگ دارد. اين افراد بايد درحدي جرم گيري کنند که سفيدي دندانهايشان با سفيدي چشم هايشان هماهنگي داشته باشد. 

تاثير جرم گيري چه مدت زمان باقي مي ماند؟ 

يادتان باشد سفيد کردن دندانها هميشگي نيست، چون دندانهايتان دوباره به مرور زمان تغيير رنگ خواهند داد. افراديکه بيش از اندازه از موادغذايي و نوشيدني هايي استفاده مي کنند که باعث تغيير رنگ دندانها مي شود، در کمتر از يک ماه، دندانهايشان دوباره تغيير رنگ مي دهد. اما آندسته از افراديکه سعي مي کنند کمتر از اين موادغذايي و نوشيدني ها استفاده کنند، ممکن است بتوانند آن سفيدي را تا يک سال يا بيشتر هم نگه دارند.

مسئله اي که بايد به خاطر داشته باشيد اين است که پس از استفاده از اينگونه مواد، سريعا دندانهايتان را شستشو داده و مسواک بزنيد. بهداشت دندانهايتان بايد در راس مسائل بهداشتي شما قرار گيرد. حداقل روزي دو مرتبه دندانهايتان را مسواک کنيد و يکبار در روز از نخ دندان استفاده کنيد. براي از بين بردن لکه ها روي سطح دندان و زردي دندانها از خميردندانهاي سفيد کننده (يک يا دو بار در هفته) استفاده کنيد. در ساير زمانها از خميردندان معمولي استفاده کنيد. 

برحسب روشي که براي سفيد کردن دندانهايتان به کار مي گريد، ممکن است هر 6 ماه يکبار بعد از يک تا دو سال، نياز به بازبيني دوباره دندانهايتان باشد. اگر سيگار مي کشيد يا بيش از حد از نوشيدني هايي که ممکن است باعث تغيير رنگ دندانها شود استفاده مي کنيد، احتمالا اين بازبيني بايد زودتر انجام گيرد.


پست هاي مشابه:
راه های ساده برای بودجه بندی درآمد ماهانه
استخدام برای شغل مدیریتی
پیدا کردن شماره تلفن خود با ماشین حساب
مشکلات و عوارض کار با کامپیوتر و پشت میز نشینی
جوش‌های سرسیاه از کجا می‌آیند؟چگونه درمان می شوند؟
جوش های سر سیاه را چگونه از بین ببریم؟
عادات غلط ايراني ها در رانندگي و نگهداري از خودرو
نحوه دوش گرفتن صحیح در حمام
لیست بیماری‌هائی که با سبزی‌ها و میوه‌ها درمان می‌شوند
آياکسی پنهانی از واي‌فاي من استفاده مي‌كند؟
داستان موفق لیپتون ... ثروتی به رنگ چای
بگذارید دیگران محصولات شما را بفروشند!
بالا بردن قدرت آنتن wifi با یک قوطی نوشابه!
دامنه رایگان com, org, net, info!!!
افزايش عمر باتري لپ‌تاپ

نویسنده: مديريت تاریخ: دوشنبه 19 دي 1390 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 12448 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 6866
دیروز : 5777
ماه : 107918
ماه قبل : 153813
سال : 418773
سال قبل : 1826402
کل : 19308753
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 17

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - روشهاي سفيد کردن دندان ها محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group