رایگان برای شما - نامه پدری به فرزندش در مورد خوبی های سیگار
 
منوی اصلی
موضوعات
لينكستان
پربازديدترين مطلب

اصلاً تعجب نكن، دارم راست و بي پرده صحبت مي كنم! هيچ تنبيه يا بازخواستي در كار نيست. خدا را شكر آنقدر بزرگ شدی كه بتواني از مغزت استفاده كني، حالا اينكه بخواهي از مغزت درست يا غلط استفاده كني مربوط مي‌شود به خودت نه ديگران. اگر دوست داري، همين الان پاشو يك سيگار روشن كن و حالشو ببر! اگرهم پول نداري میتونی يواشكي از تو جيب كت من برداري، هرچي باشدمن پدرتم و پدر و فرزند كه با هم از اين حرفا ندارند. همين خود تو، فرض كن فردا روزي كه بچه دار شدي، اگر بچت يواشكي از كيفت يا جيبت پول برداره مگه ناراحت ميشي؟فرزندم پاشو سيگار بكش و به من بگو كه اين لاغر اندام چي داره كه اكثر آدمهاي دنيا حتي براي يك بار هم شده دوست دارنهواي خروجي از ته آن را ببلعند؟ به من بگو كه اين سبك وزن چه خصوصيتي دارد كه اگر كسي ته آن را با لبانش ببوسد احساس آرامش مي كند؟ احساس غرور و بزرگی می کنند؟

پس اگر نمي خواهي جلوي دوستات كم بياري يا اگر مي خواهي حس غرور ناشي از بزرگ شدن را احساس كني يا اصلاً اگر حتي براي تجربه هم شده پاشو يك سيگار روشن كن. اصلاً هم به حرف دكترها يا نصايح پدر و مادرها توجه نكن. چندتا پدر يا حتي مادر ميخواهي به تو نشان بدهم كه سيگار ميكشند؟ جالب اينجاست در بين آنها دكتر و مهندس هم پيدا ميشه!

بي انصاف ها خودشان مي كشند به شما جوون ها كه ميرسند ميگن نكشيد!

هنوز كه نشستي!؟ مگه با تو نيستم؟
پاشو يك سيگار گوشه لبت روشن كن بعد بيا بشين ادامه اين نامه را بخوان. وقت براي خواندن نامه هميشه هست، ولي براي كشيدن سيگار نه! مگه نمي داني كه ميانگين طول عمر افرادي كه سيگار مي كشند از افرادي كه مطالعه ميكنند يا حتي ورزش مي كنند خيلي كمتره؟

پس فرزندم بجنب تا مانند الباقي سيگاري ها از خس خس سينه، ترشحات چركين همراه با خون ريه، يا ناراحتي هاي قلبي، سرطان هاي مختلف و هزار و يك درد و مرض ديگر از ادامه زندگي خسته و نالان نشدي، يك سيگار بكش و با يك پك عميق همه اين حرفهايي كه درمورد ضررهاي سيگار بيان شده را به باد فراموشي بسپار، چراكه نيكوتين سيگار با اثر گذاري روي مويرگ ها، خونرساني به سلولهاي مغز را آسانتر مي كند و موجبات آرامش ذهن تورا فراهم مي كند.

حالا آرامش آن زودگذر هست؟ فداي سرت، تا تموم شد يكي ديگر روشن كن، خيالت راحت با سيگار قرار نيست كه آنقدر عمر كني تا از حالت طبيعي خارج شدن مويرگهاي مغز بخاطر اثر نيكوتين را متوجه بشي. فقط تعداد كمي از افراد سيگاري اين شانس را پيدا مي كنند تا پاره شدن مويرگهاي مغز و نتيجتاً لخته شدن خون در مغز كه متعاقب آن سكته مغزي خواهد بود را احساس كنند.
پس موقع سيگار كشيدن زياد به دردسر ها و مشقات جراحي مغز يا عوارض وخيم سكته مغزي فكر نكن! چون آدم هاي سيگاري معمولاً قبل از اينكه به اينجا برسند كارشان تموم ميشه.اينقدر هم به اين در و اون در نزن، پاشو و اون سيگار لعنتي را روشن كن.

اما فقط يكبار و آنهم به خاطر خودت شده قبلش آگاهانه و بدون لجبازي با پدر و مادرت به اين نكته خوب فكر كن كه سيگار كشيدن چه چيز را به تو ميدهد و چه چيزهايي را از تو ميگيرد؟ آيا اين معامله منصفانه هست؟ به اين مطلب فكر كن كه در زندگي به چه چيزهايي مي خواهيي برسي كه با رفيقي جز سيگار نمي توان به آن رسيد؟ و حتاماً به اين توجه كن كه اگر براي يك سوال جوابي به ذهنت نميرسه بخاطر اين نيست كه جوابي نداره، بخاطر اينه كه خوب نگشتي!

و در آخر فرزندم نمي داني چقدر برايم سخت است كه موجبات رفاقت تو با سيگار را فراهم كنم، ولي چكار ميشود كرد؟ تو بزرگ شدی و از نصايح و حرف هاي تكراري خسته شدي. تو الان به سني رسيدي كه نصايح و راهنمايي هاي ديگران را به همين راحتي ها نمي تواني بپذيري و خودت بايد تصميم بگيري كه فلان حرف را بپذيري يا فلان نصيحت را نپذيري.

به امید اینکه یاد بگیریم قبل از گرفتن هر تصمیمی به خوبی فکر کنیم.


پست هاي مشابه:
راه بهشت
در هر ثانيه 70 هزار ايميل از طريق ياهو ارسال مي‌ شود
اعترافات تکان دهنده
تقسیم ثروت در ایران
قوانین خنده داری که تو زندگی هممون هست!
۱۰ هتل ترسناک دنیا که ارواح در آنجا دیده شده اند!!
داستان کوتاه اهداء خون
نامه پدری به فرزندش در مورد خوبی های سیگار
چرا خانمها از خانمهای زیباتر از خود متنفر هستند؟
آرزوی زنانه
طرز حمام رفتن دختر ها و پسر ها
درسی از لغت‌نامه دهخدا
راز دخترانی که هیچ وقت دیکتاتور را تنها نمی گذارند!
مردي كه مي گويد خدا او را ميلياردر كرده است
سخنی از مهاتما گاندی

نویسنده: مديريت تاریخ: دوشنبه 21 آذر 1390 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 14115 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 7923
دیروز : 3264
ماه : 34116
ماه قبل : 145131
سال : 1717269
سال قبل : 1612017
کل : 18780847
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 14

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - نامه پدری به فرزندش در مورد خوبی های سیگار محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group