رایگان برای شما - پول کش رفتن از صندوق صدقات
 
منوی اصلی
موضوعات
تبلیغات

لينكستان
پربازديدترين مطلب

آیا در حال حاضر با اجرا گذاشتن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها که یکی از مقاصد ارزنده‌اش اجرای عدالت است ، این آسیب دیدگان اجتماعی زندگی‌ای رو به بهبود و رشد خواهند داشت یا هنوز جوابی روشن برای این سوال مطرح نیست؟این چند ماجرا را بخوانید:

صندوق صدقات

ساعت 3بامداد است و من به سمت مقصدم در حرکت. چراغ چشمک زن چهارراه همچنان کار می‌کند و من با کم کردن سرعت و رعایت حق تقدم از تقاطع رد می‌شوم، دنده‌ی یک را به دو ، دو را به سه می‌رسانم تا با سرعت بیشتری حرکت کنم که یک لحظه سوژه ای از گوشه‌ی چشمم، خستگی چشمانم را می‌گیرد و برایم موضوعیت پیدا می‌کند . الآن چند لحظه ای است که چشمانم بی اندازه گشاد شده است،خوابم پریده ویکی از پدیده های شگفت انگیز اجتماعی را به نظاره نشسته‌ام.بزرگواری در کمال آرامش وبا ابزاری ساده ولی کاربردی، پای صندوق صدقات کمیته‌ی امداد دنبال یک لقمه حلال می‌گردد.ابزار را هنرمندانه داخل صندوق می‌کند و چند لحظه بعد کلی اسکناس در می‌آورد.البته فراموش کردم که بگویم از یکی از خیابان‌های اطراف بازار تهران در حال گذر بودم و این طبیعی بود که صندوق‌های صدقات پر پول‌تر از صندوق‌های دیگر نقاط شهر باشد. مابقی ماجرا را برایتان نمی‌نویسم ولی ماجرای دیگری را بخوانید:

حرفه‌اش طباخی بود. از آنجایی که دچار بیماری‌ای شده بود گه گاهی غش می‌کرد. ولی چاره ای نداشت باید هر طور شده از طریقی امرار معاش کند.بارها اتفاق افتاده بود پای سینی کله های در حال بخار غش کرده بود و صورتش سوختگی پیدا کرده بود.کار به جایی رسیده بود که دیگر نه در کله پزی و نه در هیچ جای دیگر نمی‌توانست امرار معاش کند. کارهای دیگر را هم امتحان کرده بود.نتیجتاً همسر او چند سالی بود برای امرار معاش خانواده از جنوبی‌ترین نقطه‌ی شهر به محدوده‌ی به اصطلاح بالای شهر می‌رفت . راه پله نظافت می‌کرد و کارهای نظافتی انجام می‌داد.القصه آن که همسر و مادر با وفای خانواده هم به خاطر شرایط کاری و در معرض انواع شوینده و مواد شیمیایی قرار گرفتن نیز بعد از چند سالی دچار بیماری‌ای سخت شد. در این روزگار تیره و تار این خانواده راهی جز مراجعه به کمیته امداد امام خمینی(ره) پیش پای خود باقی نمی‌دید و مدتی بود که این خانواده با اندک دریافتی‌ای از کمیته امداد روزگار می‌گذرانند.

مابقی ماجرا را برایتان نمی‌نویسم ولی ماجرای دیگری را بخوانید:

در دنیای امروز شاهد آن هستیم که یکی از ریشه های بحران در کشورهای دنیا نارضایتی‌های اقتصادی مردم می‌باشد.برای دیدن واقعیت‌هایی که در دنیا در حال اتفاق است باید با دوربین‌های رسانه ای در این کشورها حاضر شد و به رویت نحوه زندگی دردمندانه‌ی مردمان این سرزمین‌ها نشست . دایره این اتفاقات فقط مختص به کشورهای عقب افتاده وجهان سومی نیست. دایره نارضایتی‌های مردمی تا قلب اروپا و حتی تا به کشوری همچون کشور آمریکا کشیده شده است.مردم بنا بر تحمل رنج‌ها مصائبی که سالیان سال گریبانشان را فشرده بوده است دیگر راضی به برگشت به خانه‌هایشان نیستند و سرما و سختی‌های خیابان نشینی را برگزیده و با فریادهای رسا خواسته های خود را مطرح می‌کنند.
کمیته ای با نام و یاد رهبر این انقلاب با عنوان کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) وبا ماموریت به امداد و یاری رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی که هر اهل انصافی با توجه به فعالیت‌های گسترده این کمیته بعد از انقلاب و به خصوص در نگاه به جهان امروز،بر اهمیت جایگاه این سازمان واقف است

کمیته امداد

با توجه به این مقدمه چینی کوتاه در ادامه اشاره به یکی از دستاوردهای انقلاب شکوهمند سال 1357 مردم غیور ایران اسلامی به رهبری خمینی کبیر (ره) می‌کنیم:

کمیته ای با نام و یاد رهبر این انقلاب با عنوان کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) وبا ماموریت به امداد و یاری رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی که هر اهل انصافی با توجه به فعالیت‌های گسترده این کمیته بعد از انقلاب و به خصوص در نگاه به جهان امروز،بر اهمیت جایگاه این سازمان واقف است.ولیکن آیا اهدافی را که انقلاب شکوهمند در آغاز راه دنبال می‌کرد همین جایگاهی بود که در حال حاضر در موقعیتش قرار گرفته‌ایم؟ براستی چند درصد و با چه کیفیتی آسیب دیدگان اجتماعی زیر چتر حمایتی نهادی همچون کمیته امداد قرار دارند؟ آیا در حال حاضر با اجرا گذاشتن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها که یکی از مقاصد ارزنده‌اش اجرای عدالت است ، این آسیب دیدگان اجتماعی زندگی‌ای رو به بهبود و رشد خواهند داشت یا هنوز جوابی روشن برای این سوال مطرح نیست؟ لازم به تذکر است که وجه کمکی ناچیز این افراد از کمیته امداد که هر دو ماه یک بار پرداخت می شد به سه یا چهار ماه یک بار تبدیل شده و به دلیل هدفمندی یارانه ها وضعیت فقر و خفقان مالی ان ها چندین برابر شده است .

البته در اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران در راستای انسانیت و رفع نا عدالتی‌ها و استقلال شکل گرفت هر جوینده‌ی حقیقتی را از اقصی نقاط دنیا مشتاق قدم زدن در کوچه و پس کوچه های این مرز و بوم کرده است ، خواه عده ای از بیرون این واقعیت را وارونه جلوه دهند و عده ای از داخل کشور هنوز به این باور نرسیده باشند- ولیکن همان طور که در برخی از سخنان خردمندانه‌ی رهبر عزیز انقلاب نیز منعکس است ، وضع موجود در جهت عدالت قابل قبول نیست.

حال اگر بخواهیم ماجرا را از منظری دیگر دنبال کنیم :ملت مسلمان نیز باید در نظر داشته باشد که برای پیروی از دستورات دینی باید رفتار دینی کسی همچون حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام همواره در جامعه الگو سازی شود.کسی که عدالت خواهی را همواره دنبال می‌کند و شب‌ها را نیز کوله بر دوش می‌اندازد و برای نیازمندان حرکت می‌کند. براستی جدا از نهادهای حکومتی و دولتی و به حکم انسانیت و مسلمانی وظیفه‌ی دینی هر کدام از شهروندان جامعه اسلامی چیست؟ با انجام تکالیف بر عهده‌ی افراد جامعه اسلامی و با تلاش بی وقفه و خالصانه حکومت اسلامی و با اعتماد به احکام ناب اسلامی یقیناً الگویی مناسب و موفق در سطح بین‌الملل خواهیم بود انشا الله .

علی اصغرمعبادی

بخش اجتماعی تبیان


تگ های مطلب:
پول کش رفتن از صندوق صدقات
پست هاي مشابه:
تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان بانک قوامین! یا تات صالحین آتی (پیشگامان)!
ازدواج همزمان با دو زن
باکتریها هویت شما را افشا می کنند
پلیس فتا: باند داف‌هاي تهران در فيسبوك متلاشي شد
کلاهبرداری ۵ میلیاردی ۴ هکر ایرانی از بانک‌های کشور
جک جدید: کوسه ها دلیل اختلال اینترنت هستند
افشای سوابق پورنوگرافی یکی از مدیران اصلی من و تو اسناد
کتاب های مدارس در ایران دخترانه-پسرانه می شود
خانم ها برای دوام زندگی مشترکتان باید زیبا شوید
پل واکر (بازیگر سری فیلم های «سریع و خشن») در گذشت
سلامت نیوز: مهمترین عوارض خود ارضایی در دختران
پروفسور ایرانی مخترع فناوری استفاده از سوسک‌های زنده‌یاب در زلزله
اعتراف تلخ وزیر: فردا که از خواب بیدار خواهید شد ؛ خواهید دید که چین ....
اقدام نژادپرستانه اپل در فروش محصولاتش به ایرانی‌ها!
درصدد فیلترینگ گوگل و Gmail نیستیم!

نویسنده: مديريت تاریخ: جمعه 18 آذر 1390 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 8368 | onetwothreefourfive
دیگر مطالب
پنل پیامک

پنل رایگان

خط 14 رقمی رایگان

فول امکانات​

» مشاهده دمو

نام کاربری و کلمه عبور: demo

» ثبت نام

توضیحات بیشتر

آمار سایت
 امروز : 1355
دیروز : 14616
ماه : 276214
ماه قبل : 664059
سال : 637235
سال قبل : 2621585
کل : 10573126
اطلاعات سايت:
اخبار :508
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 69

Future Google PR for f2u.ir

مطالب تصادفی
تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - پول کش رفتن از صندوق صدقات محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group