رایگان برای شما - پول کش رفتن از صندوق صدقات
 
منوی اصلی
موضوعات
لينكستان
پربازديدترين مطلب

آیا در حال حاضر با اجرا گذاشتن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها که یکی از مقاصد ارزنده‌اش اجرای عدالت است ، این آسیب دیدگان اجتماعی زندگی‌ای رو به بهبود و رشد خواهند داشت یا هنوز جوابی روشن برای این سوال مطرح نیست؟این چند ماجرا را بخوانید:

صندوق صدقات

ساعت 3بامداد است و من به سمت مقصدم در حرکت. چراغ چشمک زن چهارراه همچنان کار می‌کند و من با کم کردن سرعت و رعایت حق تقدم از تقاطع رد می‌شوم، دنده‌ی یک را به دو ، دو را به سه می‌رسانم تا با سرعت بیشتری حرکت کنم که یک لحظه سوژه ای از گوشه‌ی چشمم، خستگی چشمانم را می‌گیرد و برایم موضوعیت پیدا می‌کند . الآن چند لحظه ای است که چشمانم بی اندازه گشاد شده است،خوابم پریده ویکی از پدیده های شگفت انگیز اجتماعی را به نظاره نشسته‌ام.بزرگواری در کمال آرامش وبا ابزاری ساده ولی کاربردی، پای صندوق صدقات کمیته‌ی امداد دنبال یک لقمه حلال می‌گردد.ابزار را هنرمندانه داخل صندوق می‌کند و چند لحظه بعد کلی اسکناس در می‌آورد.البته فراموش کردم که بگویم از یکی از خیابان‌های اطراف بازار تهران در حال گذر بودم و این طبیعی بود که صندوق‌های صدقات پر پول‌تر از صندوق‌های دیگر نقاط شهر باشد. مابقی ماجرا را برایتان نمی‌نویسم ولی ماجرای دیگری را بخوانید:

حرفه‌اش طباخی بود. از آنجایی که دچار بیماری‌ای شده بود گه گاهی غش می‌کرد. ولی چاره ای نداشت باید هر طور شده از طریقی امرار معاش کند.بارها اتفاق افتاده بود پای سینی کله های در حال بخار غش کرده بود و صورتش سوختگی پیدا کرده بود.کار به جایی رسیده بود که دیگر نه در کله پزی و نه در هیچ جای دیگر نمی‌توانست امرار معاش کند. کارهای دیگر را هم امتحان کرده بود.نتیجتاً همسر او چند سالی بود برای امرار معاش خانواده از جنوبی‌ترین نقطه‌ی شهر به محدوده‌ی به اصطلاح بالای شهر می‌رفت . راه پله نظافت می‌کرد و کارهای نظافتی انجام می‌داد.القصه آن که همسر و مادر با وفای خانواده هم به خاطر شرایط کاری و در معرض انواع شوینده و مواد شیمیایی قرار گرفتن نیز بعد از چند سالی دچار بیماری‌ای سخت شد. در این روزگار تیره و تار این خانواده راهی جز مراجعه به کمیته امداد امام خمینی(ره) پیش پای خود باقی نمی‌دید و مدتی بود که این خانواده با اندک دریافتی‌ای از کمیته امداد روزگار می‌گذرانند.

مابقی ماجرا را برایتان نمی‌نویسم ولی ماجرای دیگری را بخوانید:

در دنیای امروز شاهد آن هستیم که یکی از ریشه های بحران در کشورهای دنیا نارضایتی‌های اقتصادی مردم می‌باشد.برای دیدن واقعیت‌هایی که در دنیا در حال اتفاق است باید با دوربین‌های رسانه ای در این کشورها حاضر شد و به رویت نحوه زندگی دردمندانه‌ی مردمان این سرزمین‌ها نشست . دایره این اتفاقات فقط مختص به کشورهای عقب افتاده وجهان سومی نیست. دایره نارضایتی‌های مردمی تا قلب اروپا و حتی تا به کشوری همچون کشور آمریکا کشیده شده است.مردم بنا بر تحمل رنج‌ها مصائبی که سالیان سال گریبانشان را فشرده بوده است دیگر راضی به برگشت به خانه‌هایشان نیستند و سرما و سختی‌های خیابان نشینی را برگزیده و با فریادهای رسا خواسته های خود را مطرح می‌کنند.
کمیته ای با نام و یاد رهبر این انقلاب با عنوان کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) وبا ماموریت به امداد و یاری رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی که هر اهل انصافی با توجه به فعالیت‌های گسترده این کمیته بعد از انقلاب و به خصوص در نگاه به جهان امروز،بر اهمیت جایگاه این سازمان واقف است

کمیته امداد

با توجه به این مقدمه چینی کوتاه در ادامه اشاره به یکی از دستاوردهای انقلاب شکوهمند سال 1357 مردم غیور ایران اسلامی به رهبری خمینی کبیر (ره) می‌کنیم:

کمیته ای با نام و یاد رهبر این انقلاب با عنوان کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) وبا ماموریت به امداد و یاری رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی که هر اهل انصافی با توجه به فعالیت‌های گسترده این کمیته بعد از انقلاب و به خصوص در نگاه به جهان امروز،بر اهمیت جایگاه این سازمان واقف است.ولیکن آیا اهدافی را که انقلاب شکوهمند در آغاز راه دنبال می‌کرد همین جایگاهی بود که در حال حاضر در موقعیتش قرار گرفته‌ایم؟ براستی چند درصد و با چه کیفیتی آسیب دیدگان اجتماعی زیر چتر حمایتی نهادی همچون کمیته امداد قرار دارند؟ آیا در حال حاضر با اجرا گذاشتن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها که یکی از مقاصد ارزنده‌اش اجرای عدالت است ، این آسیب دیدگان اجتماعی زندگی‌ای رو به بهبود و رشد خواهند داشت یا هنوز جوابی روشن برای این سوال مطرح نیست؟ لازم به تذکر است که وجه کمکی ناچیز این افراد از کمیته امداد که هر دو ماه یک بار پرداخت می شد به سه یا چهار ماه یک بار تبدیل شده و به دلیل هدفمندی یارانه ها وضعیت فقر و خفقان مالی ان ها چندین برابر شده است .

البته در اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران در راستای انسانیت و رفع نا عدالتی‌ها و استقلال شکل گرفت هر جوینده‌ی حقیقتی را از اقصی نقاط دنیا مشتاق قدم زدن در کوچه و پس کوچه های این مرز و بوم کرده است ، خواه عده ای از بیرون این واقعیت را وارونه جلوه دهند و عده ای از داخل کشور هنوز به این باور نرسیده باشند- ولیکن همان طور که در برخی از سخنان خردمندانه‌ی رهبر عزیز انقلاب نیز منعکس است ، وضع موجود در جهت عدالت قابل قبول نیست.

حال اگر بخواهیم ماجرا را از منظری دیگر دنبال کنیم :ملت مسلمان نیز باید در نظر داشته باشد که برای پیروی از دستورات دینی باید رفتار دینی کسی همچون حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام همواره در جامعه الگو سازی شود.کسی که عدالت خواهی را همواره دنبال می‌کند و شب‌ها را نیز کوله بر دوش می‌اندازد و برای نیازمندان حرکت می‌کند. براستی جدا از نهادهای حکومتی و دولتی و به حکم انسانیت و مسلمانی وظیفه‌ی دینی هر کدام از شهروندان جامعه اسلامی چیست؟ با انجام تکالیف بر عهده‌ی افراد جامعه اسلامی و با تلاش بی وقفه و خالصانه حکومت اسلامی و با اعتماد به احکام ناب اسلامی یقیناً الگویی مناسب و موفق در سطح بین‌الملل خواهیم بود انشا الله .

علی اصغرمعبادی

بخش اجتماعی تبیان


تگ های مطلب:
پول کش رفتن از صندوق صدقات
پست هاي مشابه:
یارانه نقدی هر ایرانی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها
گوگل رسما مالک موتورولا شد: تغییرات و مدیرعامل جدید
مدیر گوگل در برزیل دستگیر شد
جدایی بابااتی از باباشاه برنده جایزه گلدن گلوب
رئيس ستاد مشترک ارتش روسيه:احتمال توليد سلاح هسته ای توسط ايران وجود دارد!
تمسخر انرژی هسته ای توسط شرکت «سامسونگ» به همراه فیلم
مگا آپلود تعطیل شد! (خبر مهم)
واکنش مجلس ایران در پی انتشار تیزر تبلیغاتی سامسونگ
این بی دینان ژاپنی را چه میشود که اینگونه مرا منقلب میکنند !!! ......
وزیر ارتباطات: برخی آنتی ویروس‌های خارجی جاسوس هستند
رابطه نامشروع بازیکن مشهور فوتبال با خواهرش!!!
بیکاری در کدام رشته های دانشگاهی بیشتر است؟
زنان مصنوعی چینی پشت مرزهای ایران
خودروهای ایرانی ANG سوز می‌شوند- راه‌اندازی جایگاه‌های سوخت خانگی
پلیس فتا: از تلفن همراه به عنوان رایانه استفاده نکنید!

نویسنده: مديريت تاریخ: جمعه 18 آذر 1390 | rss | نظرات (0) |مشاهده : 12840 | onetwothreefourfive
مطالب تصادفی
آمار سایت
 امروز : 6455
دیروز : 2699
ماه : 1039
ماه قبل : 300291
سال : 158081
سال قبل : 1826402
کل : 19048061
اطلاعات سايت:
اخبار :509
  نظرات : 23
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 2
  كاربران آنلاين : 19

Future Google PR for f2u.ir

تاییدیه سایت زرین پال

تبلیغات
تبلیغات

كليه حقوق مادي و معنوي مطالب برای سايت رایگان برای شما - پول کش رفتن از صندوق صدقات محفوظ مي باشد و هرگونه كپي برداري بدون ذكر نام و لينك منبع غير مجاز است .
پشتیبانی توسط: S.M.B Productions - 2u Group